Jaká bude prodejní doba na svátek Tří králů v Polsku? Všechny důležité informace na jednom místě!

Chcete vědět, jaká bude otevírací doba na Tři krále v Polsku? 

Budete moci nakupovat v obchodech, lékárnách a obslouží vás na poště? 

To a mnohem více se dovíte na následujících řádcích. 

Vše o nákupech 6. ledna

Svátek Tří králů je státním svátkem, a proto se na tento den vztahují obchodní omezení. 

Obchody i nákupní centra budou zavřená a znovu je bude možné navštívit 7. ledna.

6. ledna si budete moci, v případě nouze, nakoupit na čerpacích stanicích, v lékárnách a v provozu budou také podniky a služby, jejichž majitelé jsou podnikatelé, kteří si sami určují, zda budou v tento den pracovat nebo ne.

DatumOtevírací doba
6. 1.zavřeno

Otevírací doba na Tři krále v Polsku

Svátek Tří králů, nebo také Zjevení Páně či Epifanie, to vše jsou názvy pro 6. leden, který je v Polsku státním svátkem.

V tento den provoz obchodů upravuje zákon o omezení obchodu o nedělích a svátcích. Zákaz se mimo jiné nevztahuje na pošty, cukrárny, zmrzlinárny, čerpací stanice s tekutým palivem, květinářství, prodejny tisku nebo kavárny.

Podle zákona se zákaz nevztahuje ani na maloobchodní provozovny, v nichž mimo jiné provozuje živnost osobně podnikatel, který je fyzickou osobou a pracuje vlastním jménem a na vlastní účet.

Název obchoduLogo obchodu6. 1.
BiedronkaBiedronka logozavřeno
LidlLidl logozavřeno
KauflandKaufland logozavřeno
AldiAldi logozavřeno
NettoNetto logozavřeno
CarrefourCarrefour logozavřeno
AuchanAuchan logozavřeno
DinoDino logozavřeno
ŻabkaŻabka logozavřeno

* otevírací doba se liší na základě umístění pobočky, proto si vyhledejte před návštěvou daného obchodu prodejní čas na konkrétním místě

Ještě než přijde leden, užijte si úžasnou vánoční atmosféru na polských vánočních trzích!

Prodejní doba polských lékáren na Tři krále

V Polsku budou zákazníkům k dispozici pouze některé lékárny, které mají pohotovostní službu a mohou tak pomoci v akutních případech. Seznam otevřených lékáren ve svátky můžete najít na internetu. Můžete si tak najít lékárnu, která bude mít 6. ledna otevřeno nepřetržitě nebo bude mít prodlouženou otevírací dobu.

Název lékárnyLogo lékárnyOtevírací doba 6. 1.
Apteka ZIKOApteka ZIKO logoomezená otevírací doba
Apteka SłonecznaApteka Słoneczna logoomezená otevírací doba
Apteka GeminiApteka Gemini logoomezená otevírací doba
Apteka PRIMAApteka PRIMA logoomezená otevírací doba

* před návštěvou kterékoliv lékárny si předem ověřte otevírací dobu konkrétní pobočky v daný den na oficiálních webových stránkách

Jak budou mít  6. ledna otevřeno polské pošty

Na svátek Tří králů budou mít všechny pobočky polské pošty zavřeno. Pokud si tedy potřebujete něco rychle vyřídit, doporučujeme vám navštívit konkrétní pobočku aspoň dva dny před svátkem, aby zaměstnanci pošty stihli vše vyřídit k vaší spokojenosti. 

Pošty budou fungovat, v rámci běžné otevírací doby, znovu 7. ledna, pokud se zrovna nebude jednat o neděli, pro kterou platí sváteční otevírací doba.Podrobné informace o provozu jednotlivých pošt na Vánoce můžete zjistit na internetu. Před návštěvou konkrétní pobočky si vždy raději předem ověřte její aktuální otevírací dobu.

Logo polské pošty
zdroj: seeklogo.com

Kdy budou mít obchody znovu otevřeno

Všechny polské obchody, obchodní centra, lékárny, drogerie, další podniky a úřady, budou znovu fungovat v rámci běžné otevírací doby 7. ledna. Pokud se ovšem nebude jednat o neděli, pro kterou platí omezená prodejní doba.

Máte rádi zimní výlety? Poznejte polské Vánoce a navštivte v tento čas tuto krásnou zemi.

Často kladené otázky

Bude možné si v Polsku nakoupit na Tři krále? 

Jelikož je 6. leden státním svátkem, jsou všechna obchodní centra, školy i úřady uzavřené. Nakoupit bude možné v některých lékárnách a v obchodech, kde pracuje sám majitel.

Kdy bude znovu platit běžná prodejní doba? 

Znovu můžete nakupovat a navštěvovat další podniky, v rámci běžné otevírací doby, 7. ledna. 

Otevírací doba na Tři krále v Polsku se může u různých podniků lišit. 

Jelikož se jedná o státní svátek, budou všechna obchodní centra, školy, úřady a pošty uzavřeny. Obslouží vás ale v některých maloobchodech, ve kterých jsou “zaměstnanci” samotní majitelé, kteří mohou sami rozhodovat o tom, zda budou chtít pracovat nebo ne. 

Prodej zajišťují také některé lékárny, které drží pohotovostní službu a jsou k dispozici zákazníkům v akutních případech. Seznam těchto lékáren si můžete najít na internetu. 

Ať už budete chtít trávit svátek v Polsku jakkoliv, předtím než se někam vydáte, ověřte si na internetových stránkách aktuální otevírací dobu daného podniku.

Autor článku
Markéta Bieleszová

Denně jsme vystavováni špatným zprávám, které se na nás valí z médií. Proto mám velkou radost, že vám mohu, skrze své články, poskytnout optimistické a zajímavé informace o těch nejrůznějších významných dnech, které se slaví po celém světě. Užijte si příjemné čtení a obohaťte svou mysl znalostmi, kterými můžete oslňovat své okolí!

Líbil se vám tento článek? Dejte mu 5 hvězdiček. :)